תמונות מן הסיור

מתוך limudbchevruta

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מתחילים את הסיור בשער יפו.

מנתחים את הדגמים בחדר התצוגה בחנות הקראמיקה הארמנית של קרקישיאן ברחוב ויה דולורוזה. 


שומעים הסבר על ההיסטוריה של הסדנא ושל המשפחה, ועל תהליך יצירת הקראמיקה. מתעניינים במיוחד בהתפתחות הדגמים במסורת היצירה המשפחתית.


כלים מונחים לייבוש בסדנא של קרקישיאן.

חדר הייבוש והצריפה.    

ממשיכים אל החנות של מארו סנדרוני ברחוב סנט. ג'ורג', אמנית ומעצבת אופנה ובת למשפחת קרמיקאים ארמניים, המעניקה פרשנות חדשה למסורות המלאכה המשפחתיות.


את הקבוצה מעניינים במיוחד אריחי הקראמיקה הארמנית דמויי הכפתן שמארו יוצרת כואראיציה מקורית, מקומית וסמלית מאוד, על העבודה המסורתית בקראמיקה ארמנית והעיטורים האופיינים לה. 

הקבוצה מקבלת הסבר בחנות של עמותת סונבולה שבכנסייה הסקוטית. העמותה מארגנת קבוצות מקומיות של נשים פלסטיניות ומבקשת ליצור להן מקורות פרנסה באמצעות מכירת מוצרים על-בסיס מסורות מלאכה פלסטיניות, לפי עקרונות הסחר ההוגן. הקבוצה שומעת על הטכניקות המסורתיות השונות, ובראשן רקמה פלסטינית, ועל הניסיון ליצור בהן מוצרים חדשים שיוכלו לפנות לשוק הרחב. כדי לעמוד בדרישות השוק, העמותה מתרחבת גם לטכניקות חדשות, כגון יצירה בסיבי לבד. 

בחנות של סונבולה


אחרי ביקור בבית האמנים והסבר על שורשי הקמת בצלאל והחיפוש אחר אמנות יהודית-לאומית, הקבוצה מסיימת את הסיור בבית הכנסת החלבי עדס שבנחלאות, שבו ראינו את שיחזור ציורי הקיר של אמן בצלאל, יעקב שטרק.    

כלים אישיים