סיכומי המפגשים

מתוך limudbchevruta

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

חמשת המפגשים הראשונים התקיימו טרם קבלת החסות והמימון מפרויקט חברותא.


1: הכרת חברי הקבוצה, עמידה על יעדי הכתיבה של חברי הקבוצה, ואופן הפעולה שלה.


2: דיווח ודיון אודות יעדי הכתיבה שהושגו, ומתן חוות דעת למאמר של קרולין ארוניס, אודות השיח האמהי בפרשת רמדיה.

בעקבות המפגש נשלח המאמר לכתב עת.


3: דיווח ודיון אודות יעדי הכתיבה שהושגו, ומתן חוות דעת להצעת המחקר של הילה כהן-ניסן.

בעקבות המפגש חלה התקדמות משמעותית בהצעה.


4: דיווח ודיון אודות יעדי הכתיבה שהושגו, ומתן חוות דעת להצעת המחקר של דנה קפלן.

המפגש חידד נקודות אודות ההצעה, וסייע לדנה להתכונן לקראת הוועדה.


5: דיווח ודיון אודות יעדי הכתיבה שהושגו, ומתן חוות דעת להרצאתו של ארי אודות סוגיית הרווקות בחברה הדתית הלאומית.

בעקבות המפגש לוטשה ההרצאה, לקראת הצגתה בכנס בינלאומי בארה"ב.


6: 8.1.10 - דיווח ודיון אודות השגת יעדי כתיבה, ויצירת יעדי כתיבה חדשים. שיחה אודות מסמכי התלבטות בני 500 מילה אודות נושאים ממוקדים.

מתן חוות דעת על הרצאתה של גילי אודות כינון זהות מגדרית ומינית של נשים עיוורות. והצעות לפיתוח והתאמה לכתיבת מאמר עתידי.


7. 29.1.10 - הצטרפה אל הקבוצה שלומית קסלר, דוקטורנטית ממדע המדינה. חלקה הראשון של הפגישה הוקדש להיכרות איתה, דיווח ודיון אודות השגת יעדי כתיבה של החברים, יצירת יעדי כתיבה חדשים, והתמודדות עם בעיות שעלו בשבועות האחרונים באשר לדוקטורט והעתיד של כמה מהחברים. חלקה השני של הפגישה עסק במאמר שכתבה דנה קפלן - Sex and the creative class. את הטקסט של באומן שתכננו לדון בו, אודות כתיבה סוציולוגית ומקומו של הסוציולוג, נשמור לפגישה הבאה.


8. 11.2.10 - הפגישה התקיימה בסימן המעבר לשלב ב' של הילה. לצערנו שלומית ודנה לא נכחו. דיברנו על היעדים החדשים, על ההערות שקרולין קיבלה מכתבי העת לגבי המאמר על רמדיה, ונפגשנו עם דר' עמית פינצ'בסקי, מנטור הקבוצה. עמית דיבר על הקיום הדוקטורנטי, על דרכים לחשיבה על מחקר ועל ניהול כתיבה. מבחינתו, הוא ישמח לסייע לנו בהקשרי הבעה, כתיבה, הבאת מחשבה לכתב, אך לא באופן שמחליף את המנחים שלנו. למרבה הצער, שוב לא הצלחנו לדון בבאומן, בהקשר לטקסט אודות כתיבה סוציולוגית.


9. 12.3.10 - הפגישה כללה עדכון וחשיבה על יעדי הכתיבה לתקופה הקרובה של כל אחד מחברי הקבוצה. חברי הקבוצה שיתפו ברשמים וחוויות מכנסים, עבודה עם עורך ספר, ביצוע ראיונות והתמודדות על בחירת נושא למאמר מתוך הדוקטורט. חלקו השני של המפגש עסק בהצעת המחקר של שלומית.


10. 11.4.10 - הפגישה כללה עדכון וחשיבה על יעדי הכתיבה של חברי הקבוצה. דנו במספר סוגיות קונקרטיות "בוערות", כמו היבטים מתודולוגיים, בחירת חברים לוועדה, סדרי עדיפויות, קצבי עבודה. חלקה השני של הפגישה עסק בכתיבת הפרק הראשון של הדוקטורט של קרולין.


11. 22.4.10 - חלקה הראשון של הפגישה עסק בהשגת היעדים מאז הפגישה הקודמת (שהייתה לפני פחות משבועיים...). הועלו סוגיות אודות כתיבת מאמר מסוים, אופנים ליצירת שאלון לראיונות, חלוקת זמן, סדר עבודה, ויצירת סדר יום אקדמי קבוע. בחלק השני של הפגישה דנו באחד מפרקי הדוקטורט של ארי.


12. 14.5.10 - תחילת הפגישה הוקדשה לחשיבה אודות עתיד הקבוצה בשנה הבאה, ועתיד חבריה. לאחר מכן דנו בהשגת היעדים של כל חבר/ה, ייעצנו למתלבטים, ובחלק השני של הפגישה דנו במאמר שכתבה דנה אודות אוכל ומעמד.


13. 10.6.10 - דיון בהשגת יעדים, וכן במאמר של ארי הנגזר מהדוקטורט.


14. 30.6.10 - דיווח והמלצות באשר להשגת יעדים, דיון בראשי הפרקים למאמר שכותבת גילי כנגזרת מהדוקטורט, ובמבוא המתוקן של המאמר של ארי.


15. 19.7.10 - דיווח והמלצות באשר להשגת יעדים, ודיון במאמר של גילי לקראת שליחה לספר ערוך בון-ליר.


16. 5.8.10 - עדכון לגבי השגת היעדים ותכנון לשבועות הקרובים. בנוסף, דיון במאמר של שלומית לקראת כנס דוקטורנטים של ה-ECPR בדבלין.


17. 26.8.10 - היכרות עם אדם קלין אורון, חבר חדש בקבוצה. עדכונים וקביעת יעדים לשבועות הקרובים. דיון באבסטרקט של הילה, לקראת הכנס של האגודה הישראלית לסוציולוגיה.


18. 15.9.10 - קביעת יעדים לשבועות הקרובים. דיון במאמר של אדם קלין-אורון ובאופן שבו עליו להתמודד עם ההערות השיפוט.


19. 27.9.10 - חופשת סוכות באוניברסיטה. התארחנו בביתה היפה של הילה שהרעיפה עלינו פינוקים. דיווח על יעדים וקביעת יעדים חדשים. דיון בקשיים של שבועות ה"חגים". דיון במאמר לקראת כנס של דנה בנושא ה"כרטיסים".


20. 28.10.10 - חגגנו את אישור הצעת המחקר של שלומית, ואת הצטרפותו לקבוצה של מולי בנטמן, דוקטורנט מהחוג למדע המדינה שסיפר על חוויותיו משנים של חיים ולימודים בפריז. התעדכנו בהשגת היעידים בשבועות הקרובים, והצבנו מטרות לקראת המפגש הבא. התחייבנו להציב יעדים לקראת הסמסטר הקרוב. דיון בטקסט של שלומית לקראת בניית מסגרת תיאורטית.


21. 17.11.10. - דנו בקושי של החברים בקבוצה לעמוד ביעדים בשבועות האחרונים. הצבנו יעדים לסמסטר וחשבנו על השנה כולה. קראנו את המבוא והסיכום לדוקטורט של ארי.


22. 2.12.10 בדקנו עמידה בעיעדים והצבנו יעדים למפגש הבא. קראנו את המאמר של אדם שעסק בקורס תיקשור. בעקבות המפגש עלתה לדיון האפשרות שנעסוק בתיאוריות של "עצמי", נושא שמשותף לרבים מחברי הקבוצה.


23. 21.12.10 היכרות עם מלכה גרינברג, חברה חדשה בקבוצה. קראנו את פרק המתודולוגיה של ארי.


24. 6.1.11 ציינו את הגשת הדוקטורט של ארי, ואת התכנסות הועדה המלווה של מולי. בדקנו עמידה ביעדים והצבנו יעדים חדשים. קראנו את המאמר של דנה העוסק ב"טעם הפשוט".


25. 25.1.11 דיווח על עמידה ביעדים וקביעת יעדים חדשים. קראנו את המאמר של אדם על שני סוגי תקשור.


26. 14.2.11 סבב דיווחים ויעדים. קראנו טיוטה ראשונה של המאמר של מלכה.


27. 28.2.11 סבב עדכונים ויעדים. שמענו את ההרצאה של דנה לקראת סמינר מחלקתי, וקראנו את ה- R&R למאמר של ארי.


28. 28.3.11 במפגש זה לא היה טקסט לקריאה. במקום זה דנו במצבה של הקבוצה, בציפיות של החברים מהקבוצה, בקשיים, ובדרכים להתגבר עליהם.


29. 2.5.11 לאחר סבב עדכונים ויעדים קראנו את הצעת המחקר של מולי ודנו בשלבים הבאים של עבודתו.


30. 23.5.11 לאחר סבב עדכונים ויעדים החלטנו על המשך עבודה רגיל במשך תקופת הקיץ. קראנו את המממצאים של שלומית מהקריאה על "תוכניות ריאליטי", ודנו בכיוונים להמשך עבודה.


המפגש הבא: 14.6.11

כלים אישיים