משתתפי החברותא

מתוך limudbchevruta

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

שרון גורדון- תלמידת מחקר במחלקה להיסטוריה באוניברסיטה העברית ועמיתה במרכז קבנר להיסטוריה גרמנית באונ' העברית. מתמקדת בקשר שבין השיח על הכסף לבין השיח על התנצרותם של יהודים בגרמניה במאה ה-19 וראשית המאה ה-20, כמתח שבין דפוסים של חליפין וטרנספורמציה.

סיגל גליל- תלמידת מחקר בחוג לתולדות האומנות באוניברסיטה העברית. עבודת הדוקטורט שלה דנה ביחסים שבין כלכלה ואומנות, כפי שבאים לידי ביטוי במחירי יצירות אומנות. מתעניינת בתפיסת האומנות ככפופה לרעיונות כלכליים.

עידו יואב- תלמיד מחקר בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת תל-אביב. חוקר את מוניות השירות שבקו תל אביב-ירושלים. מתעניין ברעיונותיו של זימל בהקשר ליחסים בין אישיים ואהבה. 

יונתן לוי- תלמיד מחקר בחוג להיסטוריה באוניברסיטה העברית ועמית במרכז קבנר להיסטוריה גרמנית באונ' העברית. עוסק במדיניות הסמים בגרמניה ובארצות הברית במאות ה-19 וה-20.

עדו ליטמנוביץ- תלמיד מחקר במחלקה לפילוסופיה באוניברסיטה העברית. עבודת המחקר שלו עוסקת בקשר בין אנשים לחפצים ונשענת על כתביהם של גיאורג זימל וולטר בנימין.

אמיר מרמור- תלמיד מחקר במחלקה להיסטוריה באוניברסיטה העברית ועמית במרכז קבנר להיסטוריה גרמנית באונ' העברית.

אשר סלה- ד"ר להיסטוריה. מלמד באוניברסיטה העברית ובאקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל.

יניב קדמן- תלמיד מחקר בחוג להיסטוריה באוניברסיטת תל אביב. עוסק בהגות הכלכלית-חברתית בגרמניה בדור שלפני זימל.

דנה קפלן- תלמידת מחקר במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, זוכת מלגת הנשיא (מחזור ראשון). במחקר לדוקטורט בוחנת את הקשר בין מעמד ומין, ובאופן ספציפי יותר, את מיניות הפנאי (recreational sexuality) מבוססת העונג של המעמד הבינוני החדש, כחלק מהכלכלה החדשה. מתעניינת ברעיונותיו של זימל אודות נשים ושווים הכלכלי של בני אדם.

ליאור רבי- ד"ר להיסטוריה. עבודת הדוקטורט שלו עוסקת בחוסה אורטגה אי גאסט (תלמידו של זימל) והוגשה למחלקה להיסטוריה של אוניברסיטת תל אביב. פרסם את הספר עומס האינדוידואליות ועומד לפרסם ספר העוסק בחוויות ניכור וזרות אורבניות. עוסק ברעיון האינדיוידואליות על פי זימל ועל פי תלמידו ומבקרו לוקאץ'.

אריאל רוזנבלום- תלמיד דוקטורט במכון לארכיאולוגיה באוניברסיטה העברית. עבודת הדוקטורט שלו עוסקת בתהליכי התיישבות קבע ו"אורבניזציה" מוקדמים.

כלים אישיים