המשתתפים

מתוך limudbchevruta

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
כיתוב תמונה
כיתוב תמונה


הלל בן ששון - דוקטורנט בחוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית. עבודת הMA שלו הוקדשה לדיון במושג הנס במסורת הפילוסופית המערבית ובמחשבה היהודית הקדומה. מתעניין בתיאוריות של פרשנות, תיאולוגיה יהודית, והיסטוריה של הפילוסופיה. עבודת הדוקטורט שלו תוקדש לבירורים פילוסופים אודות שמו המפורש של האל בתנ'ך. במסגרת פעילות הקבוצה מתעניין במושג אהבת האל.


נעמה כהן-הנגבי תלמידה לתואר שלישי ועוזרת הוראה בחוג להיסטוריה. נושא המחקר: "מקרים של הנפש: רגשות והטיפול בהם ברפואה ובוידוי בין המאות ה- 12 ל- 15 בספרד ובאיטליה" בהדרכת פרופ' אסתר כהן (האוניברסיטה העברית) וד"ר יוסי ציגלר (אוניברסיטת חיפה). חברה בקבוצת המחקר של סכוליון:דעת ומכאוב - הבניות תרבותיות של הסבל

עדו ליטמנוביץ' תלמיד מחקר במחלקה לפילוסופיה באוניברסיטה העברית. עבודת המחקר שלו עוסקת בקשר בין אנשים לחפצים ונשענת על כתביהם של גיאורג זימל וולטר בנימין. מנחה קבוצת החברותא "הפילוסופיה של הכסף"

מרב מאק עמיתה במכון ון ליר. חוקרת היסטוריה צלבנית ואירופית בימה"ב. מרב מרכזת את חקר הלימודים הנוצריים במכון ון ליר. היא מנהלת, בשיתוף פרופ' כריסטוף שמידט, את קבוצת הדיון בנושא "סובייקטיביות בפילוסופיה ובתיאולוגיה נוצרית" וכמו כן היא מנהלת יחד עם פרופ' סטיבן קפלן קבוצת מחקר העוסקת בחקר "החברות הנוצריות העכשוויות בארץ הקודש". במגרת עבודת הקבוצה, מרב חוקרת את מושג הפאסיו הנוצרי כמו גם החילוני ומקומו בהבנייה הפוסט-סובייקטיבית.


אמיר קוניגסברג דוקטורנט לפילוסופיה ופסיכולוגיה באוניברסיטה העברית ובמרכז לחקר הרציונליות. מתעניין בהיבטים הפילוסופים של הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה ובחקר הקשר בין קוגניציה, רגשות ורציונליות. בעבר עסק בפילוסופיה של ויטגנשטיין והידגר וביסודות הפסיכולוגיה והלוגיקה. עבודת הדוקטורט שלו עוסקת בטעויות של קוגניציה והכרה-עצמית. במסגרת העבודה בקבוצה מתעניין במעמד הקוגניטיבי של רגשות.


מרכזת: סיני רוסינק דוקטורנטית מן החוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית. מחקרה עוסק בתולדות מושגי ה'מבקר' וה'ביקורת'. מרכזת פרוייקט המוקדש להיסטוריה של המושגים במכון ון ליר, וחברת וועד קונספטה. בעבר עסקה במחשבתו של ניטשה, ובביקורת הדת של פרויד. מתענינת בתופעת השינוי המושגי, במחשבת הפירוש ובקשר שבין תופעות השיח והקשריהן החוץ לשוניים. במסגרת הקבוצה מבקשת לחקור את משמעותן של בעיות תרגום רגשות בין שפות.


אם הנכם מעוניינים להצטרף, אנא שלחו קורות חיים ומכתב קצר המתאר את הרקע האקדמי ותחומי העניין והמחקר – בעבר, בהווה ולהמשך הדרך, לסיני רוסינק.

כלים אישיים